FullCalendar (8.x-1.0-alpha2) - en to kn translation catalogue (14 entries)

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Week
kn: ವಾರ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: More info
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ ಮಾಹಿತಿ
