Fullcalendar View (5.0.0) - en to vi translation catalogue (18 entries)

en: List
vi: Danh sách

en: Sunday
vi: Chủ nhật

en: Monday
vi: Thứ hai

en: Tuesday
vi: Thứ ba

en: Wednesday
vi: Thứ tư

en: Thursday
vi: Thứ năm

en: Friday
vi: Thứ sáu

en: Saturday
vi: Thứ bảy

en: Vocabularies
vi: Các kho từ

en: Display
vi: Hiển thị

en: Month
vi: Tháng

en: Week
vi: Tuần

en: Day
vi: Ngày

en: Default view
vi: View mặc định

en: CSS classes
vi: Lớp CSS

en: Current date
vi: Ngày hiện thời

en: Add event
vi: Thêm sự kiện

en: Fixed value
vi: Giá trị cố định
