Fullcalendar View (5.0.5) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Views
nl: Overzichten

en: Vocabularies
nl: Woordenlijsten

en: Display
nl: Weergeven

en: Month
nl: Maand

en: Day
nl: Dag

en: Default view
nl: Standaard View

en: CSS classes
nl: CSS-klassen

en: Current date
nl: Huidige datum

en: Add event
nl: Gebeurtenis toevoegen

en: Title Field
nl: Titelveld

en: Fixed value
nl: Vaste waarde

en: Legend Colors
nl: Kleurenlegenda

en: Default date
nl: Standaarddatum

en: Add Event
nl: Evenement toevoegen

en: Access denied!
nl: Toegang geweigerd!

en: Parameter Missing.
nl: Parameter ontbreekt.

en: Invalid User!
nl: Ongeldige gebruiker!

en: %entity_type: updated %title
nl: %entity_type: %title bijgewerkt
