Fullcalendar View (5.0.6) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Views
it: Viste

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Display
it: Visualizzazione

en: Month
it: Mese

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Default view
it: Vista predefinita

en: CSS classes
it: classi CSS

en: Current date
it: Data corrente

en: Add event
it: Aggiungi evento

en: Fixed value
it: Valore fisso

en: Default date
it: Data predefinita
