Fullcalendar View (5.1.12) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: None
hi: कोई नहीं

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Views
hi: द्रश्य

en: Vocabularies
hi: शब्दावलीया

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Month
hi: माह

en: Day
hi: दिन

en: Fixed value
hi: निर्धारित मूल्य
