Fullcalendar View (5.1.14) - en to kn translation catalogue (19 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Week
kn: ವಾರ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Classes
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Start time
kn: ಆರಂಭದ ಸಮಯ
