Fullcalendar View (8.x-4.5) - en to mr translation catalogue (13 entries)

en: List
mr: यादी

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Views
mr: याद्या

en: Display
mr: दाखवा

en: Month
mr: महिना

en: Day
mr: दिवस

en: Current date
mr: आजची तारीख
