Forex Journal (2.0.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Currency
it: Valuta

en: Login
it: Accedi

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: View
it: Visualizza

en: Event
it: Evento

en: Company
it: Azienda

en: here
it: qui

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: The settings have been saved.
it: Le impostazioni sono state salvate.
