Forex Journal (2.1.0) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Currency
id: Mata uang

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: Event
id: Acara

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Events
id: Acara

en: here
id: di sini

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: The settings have been saved.
id: Setingan telah disimpan

en: Symbol
id: Simbol
