Forex Journal (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Type
de: Typ

en: Author
de: Autor

en: Currency
de: Währung

en: Login
de: Anmelden

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: Event
de: Ereignis

en: Company
de: Firma

en: Events
de: Veranstaltungen

en: here
de: hier

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Changed
de: Geändert

en: The configuration has been updated.
de: Die Einstellung wurde aktualisiert.

en: The settings have been saved.
de: Die Einstellungen wurden gespeichert.

en: Profit
de: Gewinn

en: Commission
de: Provison

en: No settings available.
de: Keine Einstellungen verfügbar.

en: Open date
de: Eröffnungsdatum

en: Close date
de: Enddatum
