GA Reports (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Value
hi: मान

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Contains
hi: मे हैं

en: Does not contain
hi: शामिल नहीं है

en: Is less than
hi: से छोटा

en: Is less than or equal to
hi: से छोटा या समतुल्य

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Is greater than or equal to
hi: बड़ा या बराबर

en: Is greater than
hi: से बड़ा

en: Is not equal to
hi: समतुल्य नहीं

en: Desc
hi: अवरोही

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Messages
hi: संदेश

en: Apply
hi: लागू करें

en: @min and @max
hi: @min और @max

en: contains
hi: शामिल हैं

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: And
hi: और

en: Status message
hi: स्थिति संदेश
