GA Reports (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Save
hu: Mentés

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Desc
hu: Csökk

en: Users
hu: Felhasználók

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Male
hu: Férfi

en: Female
hu: Nő

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: contains
hu: tartalmazza

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Profile ID
hu: Profilazonosító

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Sessions
hu: Munkamenetek

en: exposed
hu: felfedett

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Web Property ID
hu: Webhely azonosító kódja

en: Top Pages
hu: Legnépszerűbb oldalak

en: Bounce Rate
hu: Visszafordulási arány

en: Pageviews
hu: Oldalmegtekintések

en: Asc
hu: Növ

en: Locally cached tracking code file has been updated.
hu: A helyben gyorsítótárazott követőkód frissítve lett.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
hu: A helyben gyorsítótárazott követőkód el lett mentve.

en: A valid Google Analytics Web Property ID is case sensitive and formatted like UA-xxxxxxx-yy.
hu: Az érvényes <em>Google Analytics</em> webazonosító kis-, és nagybetű érzékeny, valamint UA-xxxxxxx-yy formátumú.

en: Master
hu: Mester

en: Top Referrals
hu: Legjobb hivatkozók

en: View a traffic report for your site.
hu: Adatforgalomi jelentés készítése a webhelyről.

en: Top Keywords
hu: Legkeresettebb kifejezések

en: Full report
hu: Teljes jelentés
