GA Reports (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Statistics
id: Statistik

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Client ID
id: ID Klien

en: Contains
id: Mengandung

en: Does not contain
id: Tidak mengandung

en: Is less than
id: Kurang dari

en: Is less than or equal to
id: Kurang dari atau sama dengan

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Is greater than or equal to
id: Lebih besar atau sama dengan

en: Is greater than
id: Lebih besar dari

en: Is not equal to
id: Tidak sama dengan

en: Users
id: Pengguna

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Apply
id: Terapkan

en: @min and @max
id: @min dan @max

en: contains
id: mengandung

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: exposed
id: terekspos

en: And max
id: Dan mak

en: And
id: Dan

en: Status message
id: Pesan status

en: Asc
id: Urutan turun
