GA Reports (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: اعاده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: Statistics
fa: آمار

en: All
fa: همه

en: Block
fa: قالبک

en: Page
fa: صفحه

en: Contains
fa: شاملِ

en: Does not contain
fa: شامل این مقدار نیست

en: Is less than
fa: کوچکتر است از

en: Is less than or equal to
fa: کوچکتر یا مساوی است با

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Is greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی است با

en: Is greater than
fa: بزرگتر است از

en: Is not equal to
fa: برابر نیست با

en: Desc
fa: نزولی

en: Users
fa: کاربران

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: @min and @max
fa: @min و @max

en: contains
fa: شامل

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: !=
fa: =!

en: Google Analytics
fa: تحلیل‌گر گوگل

en: <
fa: >

en: Min
fa: حداقل

en: And max
fa: و حداکثر

en: And
fa: و

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
