Galleria JS (1.0.0) - en to pl translation catalogue (42 entries)

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Top
pl: Góra strony

en: Views
pl: Widoki

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Theme
pl: Skórka

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: next
pl: nast.

en: Show
pl: Pokaż

en: Idle time
pl: Czas bezczynności

en: Empty
pl: Pusty

en: Extend
pl: Rozszerz

en: Transition
pl: Przejście

en: Fade
pl: Zanikanie

en: Style
pl: Styl

en: Carousel
pl: Karuzela

en: Image crop
pl: Kadruj obraz

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Thumbnails
pl: Miniaturki

en: Skin
pl: Skórka

en: Overlay opacity
pl: Przeźroczystość nakładki

en: Widgets
pl: Kontrolki

en: Queue
pl: Kolejka

en: Display the results as a slideshow.
pl: Wyświetl wyniki jako pokaz slajdów.

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Data source
pl: Źródło danych

en: Numbers
pl: Numery

en: Transition speed
pl: Szybkość przejścia

en: Show info
pl: Pokaż informacje

en: Classic
pl: Klasyczne

en: Show counter
pl: Pokaż licznik

en: Slides
pl: Slajdy

en: Select the skin to use for this display.  Skins allow for easily swappable layouts of things like next/prev links and thumbnails.  Note that not all skins support all widgets, so a combination of skins and widgets may lead to unpredictable results in layout.
pl: Wybierz skórkę dla tego formatu wyświetlania. Skórki pozwalają na proste zmienianie rzeczy takich jak odnośniki następny/poprzedni lub miniaturek. Pamiętaj, że nie każda skórka wspiera wszystkie kontrolki co może prowadzić do nieprzewidzianych rezultatów.

en: Slideshow Type
pl: Typ pokaz slajdów

en: Modules Page
pl: Strona modułów

en: Responsive
pl: Responsywny

en: @module options
pl: Opcje @module

en: Dummy
pl: Atrapa zawartości
