Galleria JS (1.0.1) - en to ru translation catalogue (39 entries)

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Top
ru: Вверху

en: Views
ru: Представление

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Theme
ru: Тема

en: Bottom
ru: Снизу

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: next
ru: вперёд

en: Show
ru: Показать

en: Empty
ru: Пусто

en: Extend
ru: Расширения

en: Transition
ru: Переход

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Slide
ru: Слайд

en: Style
ru: Стиль

en: Carousel
ru: Карусель

en: Image crop
ru: Кадрирование изображения

en: Debug
ru: Отладка

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Thumbnails
ru: Миниатюры

en: Auto
ru: Авто

en: Skin
ru: Обложка

en: Overlay opacity
ru: Прозрачность перекрытия

en: Widgets
ru: Виджеты

en: Queue
ru: Очередь

en: Display the results as a slideshow.
ru: Показать результат в виде слайдшоу.

en: Fullscreen
ru: Во весь экран

en: Numbers
ru: Число

en: Transition speed
ru: Скорость перемещения

en: Show info
ru: Показать инфо

en: documentation
ru: документацию

en: Image position
ru: Позиция изображения

en: Preload
ru: Предварительная нагрузка

en: Slides
ru: Слайды

en: Slideshow Type
ru: Тип слайд-шоу

en: Responsive
ru: Адаптивный
