Galleria JS (1.0.2) - en to bn translation catalogue (5 entries)

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: History
bn: ইতিহাস

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Show
bn: দেখাও

en: Debug
bn: ডিবাগ
