Gamification (1.0.0) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Title
de: Titel

en: User Login
de: Benutzeranmeldung

en: Delete
de: Löschen

en: Action
de: Aktion

en: Daily
de: Täglich

en: Weekly
de: Wöchentlich

en: Monthly
de: Monatlich

en: Default
de: Standard

en: Points
de: Punkte

en: Widget
de: Steuerelement

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Once
de: Einmal

en: Once an hour
de: Einmal pro Stunde

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Widget title
de: Widget Titel

en: Time interval
de: Zeitintervall

en: Quiz result
de: Quiz-Ergebnis

en: Entity %label has been deleted.
de: Die Entität %label wurde gelöscht.
