Gamify by User Points (1.1.0-beta1) - en to es translation catalogue (62 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Type
es: Tipo

en: Author
es: Autor

en: Description
es: Descripción

en: Log
es: Registro

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Quantity
es: Cantidad

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: Reset
es: Restablecer

en: Message
es: Mensaje

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Default
es: Por defecto

en: Update
es: Actualizar

en: Time
es: Hora

en: View
es: Ver

en: Updated
es: Actualizado

en: User
es: Usuario

en: Created
es: Creado

en: Create
es: Crear

en: All
es: Todo(s)

en: Points
es: Puntos

en: Revisions
es: Revisiones

en: Log message
es: Mensaje de registro

en: Warning
es: Advertencia

en: Note
es: Nota

en: Operator
es: Operador

en: Operation
es: Operación

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Authoring information
es: Información de autoría

en: Authored on
es: Fecha de autoría

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Create new revision
es: Crear nueva revisión

en: Entity
es: Entidad

en: Revert
es: Revertir

en: Revisions for %title
es: Revisiones para %title

en: Revision
es: Revisión

en: Changed
es: Modificado

en: Filter parameters
es: Parámetros de filtrado

en: Revision of %title from %date
es: Revisión de %title de %date

en: Apply
es: Aplicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
es: ¿Está seguro que desea volver a la revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
es: ¿Está seguro que desea eliminar la revisión de %revision-date?

en: Offset
es: Desplazamiento

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Current user
es: Usuario actual

en: Alerts
es: Alertas

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: Copy of the revision from %date.
es: Copia de la revisión de %date.

en: « First
es: « Primero

en: Last »
es: Último »

en: Critical
es: Crítico

en: Current revision
es: Revisión actual

en: This field supports tokens.
es: Este campo admite tokens.

en: Entity link
es: Enlace de entidad

en: @date by @username
es: @date por @username

en: content @type: deleted @label.
es: @type de contenido: eliminado @label.
