Gamify by User Points (1.1.0-beta1) - en to hr translation catalogue (46 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Log
hr: Dnevnik

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Quantity
hr: Količina

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: Settings
hr: Postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Time
hr: Vrijeme

en: View
hr: Pregled

en: Updated
hr: Osvježeno

en: User
hr: Korisnik

en: Error
hr: Greška

en: Created
hr: Stvoreno

en: Create
hr: Stvori

en: All
hr: Svi

en: Revisions
hr: Revizije

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Desc
hr: Silazno

en: Operation
hr: Operacija

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Apply
hr: Primjeni

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Current user
hr: Trenutni korisnik

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Asc
hr: Uzlazno
