Gamify by User Points (1.1.0-beta1) - en to jv translation catalogue (42 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Description
jv: Katrangan

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Settings
jv: Sétingan

en: Label
jv: Judul

en: Default
jv: Gawan

en: Update
jv: Dianyari

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: User
jv: Panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Created
jv: Digawé

en: Create
jv: Gawé

en: All
jv: Kabèh

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Log message
jv: Pesen log

en: Warning
jv: Weling

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Operation
jv: Operasi

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Revert
jv: Baléknā

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Current user
jv: Panganggo saiki

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Asc
jv: Urut Maju
