Gamify by User Points (1.1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (62 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Log
pt: Registo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Update
pt: Atualizar

en: Time
pt: Hora

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Utilizador

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Create
pt: Criar

en: All
pt: Todos

en: Points
pt: Pontos

en: Revisions
pt: Revisões

en: Log message
pt: Mensagem do registo

en: Warning
pt: Aviso

en: Note
pt: Nota

en: Operator
pt: Operador

en: Operation
pt: Operação

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authoring information
pt: Informação de autoria

en: Authored on
pt: Criado em

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Entity
pt: Entidade

en: Revert
pt: Reverter

en: Revisions for %title
pt: Revisões para %title

en: Revision
pt: Revisão

en: Changed
pt: Alterado

en: Revision of %title from %date
pt: Revisão de %title da data de  %date

en: Apply
pt: Aplicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pt: Tem a certeza que pretende reverter para a revisão de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar a revisão de %revision-date?

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Current user
pt: Utilizador atual

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Copy of the revision from %date.
pt: Cópia da revisão da data %date.

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Critical
pt: Crítico

en: Current revision
pt: Revisão atual

en: This field supports tokens.
pt: Este campo suporta tokens.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Entity link
pt: Link da entidade

en: @date by @username
pt: @date por @username
