Gamify by User Points (1.1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Log
ar: السجل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Quantity
ar: الكمية

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Error
ar: خطأ

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: All
ar: الكل

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: Warning
ar: تحذير

en: Desc
ar: تنازلي

en: Operator
ar: العامل

en: Operation
ar: عملية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authoring information
ar: معلومات التاليف

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Entity
ar: الكيان

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Apply
ar: تطبيق

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Current user
ar: المستخدم الحالي

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Critical
ar: حرج

en: Asc
ar: تصاعدي
