Gamify by User Points (1.1.0-beta2) - en to da translation catalogue (59 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Quantity
da: Mængde

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: User
da: Bruger

en: Error
da: Fejl

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: All
da: Alle

en: Points
da: Point

en: Revisions
da: Versioner

en: Log message
da: Logbesked

en: Warning
da: Advarsel

en: Desc
da: Faldende

en: Note
da: Bemærk

en: Operator
da: Operand

en: Operation
da: Handling

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authoring information
da: Forfatter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: User Id
da: Bruger-ID

en: Apply
da: Udfør

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Current user
da: Aktuelle bruger

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Critical
da: Kritisk

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Asc
da: Stigende

en: This field supports tokens.
da: Feltet understøtter tokens.

en: Entity link
da: Link til entity

en: @date by @username
da: @date af @username
