Gamify by User Points (1.1.0-beta2) - en to it translation catalogue (58 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Quantity
it: Quantità

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Create
it: Crea

en: All
it: Tutti

en: Revisions
it: Revisioni

en: Log message
it: Messaggio di log

en: Warning
it: Avviso

en: Desc
it: Disc

en: Operator
it: Operatore

en: Operation
it: Operazione

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Authored on
it: Creato il

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Entity
it: Entità

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Apply
it: Applica

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Current user
it: Utente corrente

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Critical
it: Critico

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: This field supports tokens.
it: Il campo accetta i token.

en: Entity link
it: Collegamento entità

en: @date by @username
it: @date da @username
