Gamify by User Points (1.1.0-beta2) - en to ro translation catalogue (60 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Log
ro: Jurnal

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: All
ro: Toate

en: Points
ro: Puncte

en: Revisions
ro: Revizii

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Warning
ro: Avertizare

en: Desc
ro: Descendent

en: Operation
ro: Operație

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authoring information
ro: Informații despre autor

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Entity
ro: Entitate

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Apply
ro: Aplică

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Current user
ro: Utilizatorul curent

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Critical
ro: Critic

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Asc
ro: Ascendent

en: This field supports tokens.
ro: Acest câmp are suport pentru token-uri.

en: Entity link
ro: Legătura entității

en: @date by @username
ro: @date de către @username
