Gamify by User Points (1.1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (62 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Log
tr: Günlük kayıtları

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Quantity
tr: Miktar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Time
tr: Zaman

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User
tr: Kullanıcı

en: Error
tr: Hata

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Create
tr: Oluştur

en: All
tr: Tümü

en: Points
tr: Puanlar

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Desc
tr: Azalan

en: Operator
tr: İşletmen

en: Operation
tr: İşlem

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: Userpoints
tr: Kullanıcı puanları

en: Entity
tr: Nesne

en: Revert
tr: Geri al

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: Revision
tr: Sürüm

en: Changed
tr: Değişti

en: Revision of %title from %date
tr: %date tarihindeki %title sürümü

en: Apply
tr: Uygula

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihindeki sürümüne geri dönmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihli sürümü silmek istediğinize emin misiniz?

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Current user
tr: Şu anki kullanıcı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Copy of the revision from %date.
tr: %date tarihindeki sürümün kopyası.

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Critical
tr: Önemli

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Asc
tr: Artan

en: This field supports tokens.
tr: Bu alan değişkenleri (tokens) destekler.

en: Entity link
tr: Varlık bağlantısı

en: @date by @username
tr: @username tarafından @date
