Gamify by User Points (1.1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (67 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Log
ja: ログ

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Quantity
ja: 数量

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Time
ja: 時間

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Error
ja: エラー

en: Created
ja: 作成

en: Create
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Points
ja: ポイント

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: Warning
ja: 警告

en: Desc
ja: 降順

en: Note
ja: 注意

en: Operator
ja: オペレータ

en: Operation
ja: 操作

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Userpoints
ja: ポイント

en: Entity
ja: エンティティ

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: User Id
ja: ユーザーID

en: Apply
ja: 適用

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Current user
ja: 現在のユーザー

en: Alerts
ja: アラート

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Critical
ja: 重大な

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Asc
ja: 昇順

en: This field supports tokens.
ja: このフィールドはトークンをサポートしています。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Entity link
ja: エンティティリンク

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿
