Gamify by User Points (1.1.0-beta3) - en to nl translation catalogue (61 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: Time
nl: Tijd

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: User
nl: Gebruiker

en: Error
nl: Fout

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: All
nl: Alle

en: Points
nl: Punten

en: Revisions
nl: Revisies

en: Log message
nl: Logbericht

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Desc
nl: Aflopend

en: Note
nl: Notitie

en: Operation
nl: Bewerking

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Entity
nl: Entiteit

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Apply
nl: Toepassen

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Current user
nl: Huidige gebruiker

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Critical
nl: Kritisch

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Asc
nl: Oplopend

en: Relative time
nl: Relatieve tijd

en: This field supports tokens.
nl: Dit veld ondersteunt tokens.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Entity link
nl: Entiteitslink

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Storage key
nl: Opslagsleutel
