Gamify by User Points (1.1.0-beta3) - en to oc translation catalogue (48 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Log
oc: Jornal

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Create
oc: Crear

en: All
oc: Tot

en: Points
oc: Punts

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Warning
oc: Avertiment

en: Operation
oc: Operacion

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Entity
oc: Entitat

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Apply
oc: Aplicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Current user
oc: Utilizaire actual

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.
