Gamify by User Points (1.1.0-beta3) - en to pl translation catalogue (61 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Description
pl: Opis

en: Log
pl: Dziennik

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Quantity
pl: Ilość

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Time
pl: Czas

en: View
pl: Widok

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: User
pl: Użytkownik

en: Error
pl: Błąd

en: Created
pl: Utworzono

en: Create
pl: Utwórz

en: All
pl: Wszystko

en: Points
pl: Punkty

en: Revisions
pl: Wersje

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Desc
pl: Malejąco

en: Note
pl: Notatka

en: Operation
pl: Czynność

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Entity
pl: Encja

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Current user
pl: Aktualny użytkownik

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Critical
pl: Krytyczny

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Nr.
pl: Nr

en: This field supports tokens.
pl: To pole wykorzystuje wzorce.

en: Entity link
pl: Odnośnik encji

en: @date by @username
pl: @date przez @username
