Gamify by User Points (1.1.0-beta3) - en to ru translation catalogue (70 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: Log
ru: Журнал

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Quantity
ru: Количество

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: Time
ru: Время

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: User
ru: Пользователь

en: Error
ru: Ошибка

en: Created
ru: Создано

en: Create
ru: Создать

en: All
ru: Все

en: Points
ru: Баллы

en: Revisions
ru: Редакции

en: Log message
ru: Сообщение в системный журнал

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Desc
ru: По убыванию

en: Operator
ru: Оператор

en: Operation
ru: Действие

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authoring information
ru: Информация об авторе

en: Authored on
ru: Создан в

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Entity
ru: Сущность

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: User Id
ru: ID Пользователя

en: Apply
ru: Применить

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Current user
ru: Текущий пользователь

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Critical
ru: Критический

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Asc
ru: По возрастанию

en: This field supports tokens.
ru: Это поле поддерживает токены.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Entity link
ru: Ссылка сущности

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: Please enter a number other than zero.
ru: Пожалуйста, введите число, отличное от нуля.

en: @count points added.
ru: @count баллов добавлено.

en: @count points subtracted.
ru: @count баллов вычтено.

en: Userpoints rest resource
ru: Остаточный ресурс баллов

en: @user initialized points.
ru: @user инициализировал баллы.

en: Initial value.
ru: Начальное значение.
