Gammu SMS Daemon (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Search
de: Suche

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Inbox
de: Posteingang

en: Send SMS
de: SMS senden

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Sent
de: Gesendet

en: Compose
de: Zusammenstellen

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: Reply
de: Antworten

en: Database Name
de: Name der Datenbank

en: Detail
de: Details

en: Field Name
de: Feldname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Check All
de: Alle Markieren

en: Database settings
de: Datenbank-Einstellungen

en: Database Password
de: Datenbank-Passwort

en: Phone book
de: Telefonbuch
