View gantt (1.0.13) - en to de translation catalogue (87 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: On
de: An

en: project
de: Projekt

en: Project
de: Projekt

en: Edit
de: Bearbeiten

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Export
de: Exportieren

en: Save
de: Speichern

en: Open
de: Geöffnet

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: Views
de: Ansichten

en: Add
de: Hinzufügen

en: days
de: Tag(e)

en: Off
de: Aus

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Owner
de: Eigentümer

en: Calendar
de: Kalender

en: Week
de: Woche

en: Start
de: Beginn

en: End
de: Ende

en: Mon
de: Mo.

en: Tue
de: Di.

en: Wed
de: Mi.

en: Thu
de: Do.

en: Fri
de: Fr.

en: Sat
de: Sa.

en: Sun
de: So.

en: January
de: Januar

en: February
de: Februar

en: March
de: März

en: May
de: Mai

en: June
de: Juni

en: July
de: Juli

en: October
de: Oktober

en: December
de: Dezember

en: Task
de: Aufgabe

en: Duration
de: Dauer

en: Undo
de: Rückgängig

en: Jan
de: Jan.

en: Feb
de: Febr.

en: Mar
de: März

en: Apr
de: Apr.

en: Jun
de: Juni

en: Jul
de: Juli

en: Aug
de: Aug.

en: Oct
de: Okt.

en: Nov
de: Nov.

en: Dec
de: Dez.

en: Date field
de: Datumsfeld

en: Days
de: Tage

en: Months
de: Monate

en: Hours
de: Stunden

en: Minutes
de: Minuten

en: Zoom In
de: Vergrößern

en: Redo
de: Wiederholen

en: Expand
de: Aufklappen

en: Set
de: Satz

en: Years
de: Jahre

en: About
de: Über

en: Add @type
de: @type hinzufügen

en: Add task
de: Aufgabe hinzufügen

en: Constraint
de: Einschränkung

en: Start time
de: Startzeit

en: Add Task
de: Aufgabe hinzufügen

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Collapse
de: Zusammenklappen

en: Link field
de: Linkfeld

en: Time period
de: Zeitspanne

en: Edit Task
de: Aufgabe bearbeiten

en: Planned
de: Geplant

en: Task type
de: Aufgabentyp

en: Send notification
de: Benachrichtigung senden

en: Name field
de: Namensfeld

en: Fit
de: Passend

en: Create @label
de: @label erstellen

en: Task name
de: Name der Aufgabe

en: Use CDN
de: CDN verwenden
