View gantt (1.0.16) - en to es translation catalogue (91 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Type
es: Tipo

en: Author
es: Autor

en: Cancel
es: Cancelar

en: Description
es: Descripción

en: Priority
es: Prioridad

en: On
es: Activado

en: Project
es: Proyecto

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: Links
es: Enlaces

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Link
es: Enlace

en: Parent
es: Padre

en: Export
es: Exportar

en: Save
es: Guardar

en: Open
es: Abierta

en: Sunday
es: Domingo

en: Monday
es: Lunes

en: Tuesday
es: Martes

en: Wednesday
es: Miércoles

en: Thursday
es: Jueves

en: Friday
es: Viernes

en: Saturday
es: Sábado

en: Views
es: Vistas

en: Add
es: Agregar

en: Unassigned
es: No asignado

en: Year
es: Año

en: Off
es: Desactivado

en: Promoted to front page
es: Promocionado a la página principal

en: Month
es: Mes

en: Details
es: Detalles

en: Owner
es: Propietario

en: Week
es: Semana

en: Day
es: Día

en: Mon
es: Lun

en: Tue
es: Mar

en: Wed
es: Mié

en: Thu
es: Jue

en: Fri
es: Vie

en: Sat
es: Sáb

en: Sun
es: Dom

en: January
es: Enero

en: February
es: Febrero

en: March
es: Marzo

en: April
es: Abril

en: May
es: Mayo

en: June
es: Junio

en: July
es: Julio

en: August
es: Agosto

en: September
es: Septiembre

en: October
es: Octubre

en: November
es: Noviembre

en: December
es: Diciembre

en: End date
es: Fecha final

en: Order
es: Pedido

en: Close
es: Cerrar

en: Task
es: Tarea

en: Duration
es: Duración

en: Undo
es: Deshacer

en: Jan
es: Ene

en: Apr
es: Abr

en: Aug
es: Ago

en: Dec
es: Dic

en: Hour
es: Hora

en: Date field
es: Campo de fecha

en: Days
es: Días

en: Months
es: Meses

en: Hours
es: Horas

en: Minutes
es: Minutos

en: Complete
es: Completo

en: Redo
es: Rehacer

en: Indent
es: Sangrar

en: Outdent
es: Sangria francesa

en: Detail
es: Detalle

en: Set
es: Configurar

en: Years
es: Años

en: About
es: Acerca de

en: Add @type
es: Añadir @type

en: Target
es: Destino

en: Parent task
es: Tarea padre

en: Collapse all
es: Ocultar todo

en: Dashboard
es: Panel de control

en: Constraint
es: Restringir

en: Start time
es: Hora de inicio

en: Control bar
es: Barra de control

en: Progress
es: Progreso

en: Link field
es: Enlazar este campo

en: Edit Task
es: Editar tarea

en: @days days
es: @days días

en: Task type
es: Tipo de tarea
