View gantt (1.0.16) - en to tr translation catalogue (84 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Priority
tr: Öncelik

en: On
tr: Açık

en: Project
tr: Proje

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Links
tr: Bağlantılar

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Link
tr: Bağlantı

en: Parent
tr: Üst öge

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Open
tr: Açık

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Views
tr: Görünümler

en: Add
tr: Ekle

en: Year
tr: Yıl

en: Off
tr: Kapalı

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: OK
tr: Tamam

en: Month
tr: Ay

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Owner
tr: Sahibi

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Sa

en: Wed
tr: Çar

en: Thu
tr: Per

en: Fri
tr: Cu

en: Sat
tr: Ct

en: Sun
tr: Paz

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Order
tr: Sıralama

en: Close
tr: Kapat

en: Task
tr: Görev

en: Duration
tr: Süre

en: Undo
tr: Geri al

en: Jan
tr: Oca

en: Feb
tr: Şub

en: Apr
tr: Nis

en: Jun
tr: Haz

en: Jul
tr: Tem

en: Aug
tr: Ağu

en: Sep
tr: Eyl

en: Oct
tr: Eki

en: Nov
tr: Kas

en: Dec
tr: Ara

en: Hour
tr: Saat

en: Days
tr: Günler

en: Months
tr: Aylar

en: Hours
tr: Saat

en: Minutes
tr: Dakika

en: Complete
tr: Tamam

en: Redo
tr: İleri al

en: Indent
tr: Girinti

en: Outdent
tr: Çıkıntı

en: About
tr: Hakkında

en: Add @type
tr: @type ekle

en: Target
tr: Hedef

en: Dashboard
tr: Pano

en: Start time
tr: Başlangıç zamanı

en: Link field
tr: Bağlantı alanı
