View gantt (1.0.6) - en to cy translation catalogue (54 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Links
cy: Dolenni

en: - None -
cy: - Dim -

en: Link
cy: Dolen

en: Parent
cy: Rhiant

en: Export
cy: Allfudo

en: Save
cy: Cadw

en: Open
cy: Ar agor

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Text
cy: Testun

en: type
cy: math

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Details
cy: Manylion

en: Calendar
cy: Calendr

en: Week
cy: Wythnos

en: Start
cy: Dechrau

en: End
cy: Diwedd

en: Mon
cy: Llun

en: Tue
cy: Maw

en: Wed
cy: Mer

en: Thu
cy: Iau

en: Fri
cy: Gwen

en: Sat
cy: Sad

en: Sun
cy: Sul

en: May
cy: Mai

en: Undo
cy: Dadwneud

en: Jan
cy: Ion

en: Feb
cy: Chwef

en: Mar
cy: Maw

en: Apr
cy: Ebr

en: Jun
cy: Meh

en: Jul
cy: Gorff

en: Aug
cy: Awst

en: Sep
cy: Medi

en: Oct
cy: Hyd

en: Nov
cy: Tach

en: Dec
cy: Rhag

en: Date field
cy: Maes dyddiad

en: Add @type
cy: Ychwanegu @type
