View gantt (1.0.6) - en to id translation catalogue (62 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: On
id: Pada

en: Project
id: Proyek

en: Date
id: Tanggal

en: Links
id: Tautan-tautan

en: - None -
id: - Tiada -

en: Link
id: Tautan

en: Parent
id: Induk

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Open
id: Buka

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Views
id: View

en: Add
id: Tambah

en: Text
id: Teks

en: type
id: tipe

en: days
id: hari

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Details
id: Rincian

en: Owner
id: Pemilik

en: Calendar
id: Kalender

en: Week
id: Pekan

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Mon
id: Sen

en: Tue
id: Sel

en: Wed
id: Rab

en: Thu
id: Kam

en: Fri
id: Jum

en: Sat
id: Sab

en: Sun
id: Min

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: Task
id: Perintah

en: Duration
id: Durasi

en: Undo
id: Batalkan

en: Aug
id: Agu

en: Oct
id: Okt

en: Dec
id: Des

en: Redo
id: Kembalikan

en: Expand
id: Perluas

en: Add @type
id: Tambahkan @type

en: Collapse
id: Kempiskan

en: Link field
id: Bidang tautan
