View gantt (1.0.9) - en to fa translation catalogue (74 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: On
fa: روشن

en: project
fa: پروژه

en: Project
fa: پروژه

en: Edit
fa: ویرایش

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Link
fa: پیوند

en: Export
fa: استخراج

en: Save
fa: ذخیره

en: Open
fa: باز

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Views
fa: نماها

en: Add
fa: افزودن

en: type
fa: نوع

en: days
fa: روزها

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: OK
fa: موافقت

en: Details
fa: جزئیات

en: Owner
fa: مالک

en: Calendar
fa: تقویم

en: Start
fa: شروع

en: End
fa: پایان

en: Mon
fa: د.

en: Tue
fa: س.

en: Wed
fa: چ.

en: Thu
fa: پ.

en: Fri
fa: جمعه

en: Sat
fa: ش.

en: Sun
fa: ی.

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: description
fa: توضیحات

en: Task
fa: وظیفه

en: Duration
fa: مدت

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: Jan
fa: ژانویه

en: Feb
fa: فوریه

en: Mar
fa: مارس

en: Apr
fa: آوریل

en: Jun
fa: ژوئن

en: Jul
fa: ژوئیه

en: Aug
fa: اوت

en: Sep
fa: سپتامبر

en: Oct
fa: اکتبر

en: Nov
fa: نوامبر

en: Dec
fa: دسامبر

en: Hours
fa: ساعت

en: Minutes
fa: دقیقه

en: Redo
fa: از نو

en: Expand
fa: گسترش دادن

en: Add @type
fa: افزودن @type

en: time
fa: زمان

en: Planned
fa: برنامه ریزی شده
