View gantt (1.0.17) - en to jv translation catalogue (57 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Links
jv: Tautan

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Link
jv: Tautan

en: Parent
jv: Induk

en: Export
jv: Ngékspor

en: Save
jv: Simpen

en: Open
jv: Dibuka

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Views
jv: View

en: Add
jv: Tambah

en: Year
jv: Tahun

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Month
jv: Wulan

en: Details
jv: Lengkapé

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Week
jv: Pekan

en: Day
jv: Dina

en: Mon
jv: Sen

en: Tue
jv: Sel

en: Wed
jv: Reb

en: Thu
jv: Kem

en: Fri
jv: Jem

en: Sat
jv: Set

en: Sun
jv: Mgg

en: January
jv: Januari

en: February
jv: Pébruari

en: March
jv: Maret

en: May
jv: Mei

en: June
jv: Juni

en: July
jv: Juli

en: August
jv: Agustus

en: September
jv: Séptémber

en: October
jv: Oktober

en: November
jv: Nopémber

en: December
jv: Désémber

en: Order
jv: Urutan

en: Undo
jv: Baléknā

en: Aug
jv: Agu

en: Oct
jv: Okt

en: Nov
jv: Nop

en: Dec
jv: Des

en: About
jv: Ngenani

en: Dashboard
jv: Dasbor
