Garden Gnome Package (1.0.4) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Name
pt: Nome

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Custom
pt: Personalizado

en: File size
pt: Tamanho do arquivo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: General Settings
pt: Configurações Gerais

en: width
pt: largura

en: height
pt: altura

en: Embed
pt: Incorporar

en: MIME type
pt: Tipo MIME

en: Enable Description field
pt: Habilitar campo de Descrição
