Garland (8.x-2.0-alpha1) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Blue Lagoon (Default)
da: Blue Lagoon (Standard)

en: Ash
da: Aske

en: Aquamarine
da: Havblå

en: Belgian Chocolate
da: Belgisk chokolade

en: Bluemarine
da: Blå

en: Citrus Blast
da: Citron-storm

en: Cold Day
da: Kold Dag

en: Greenbeam
da: Grøn stråle

en: Mediterrano
da: Middelhav

en: Mercury
da: Kviksølv

en: Nocturnal
da: Natlig

en: Pink Plastic
da: Pink plastik

en: Shiny Tomato
da: Tomat

en: Teal Top
da: Grønblå

en: Search
da: Søg

en: Help
da: Hjælp

en: Page title
da: Sidetitel

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Tools
da: Værktøjer

en: Link color
da: Linkfarve

en: Tabs
da: Faner

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Base color
da: Grundfarve

en: Header top
da: Sidehovede top

en: Header bottom
da: Sidehovede bund

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Content width
da: Indholdsbredde

en: Fluid width
da: Flydende bredde

en: Fixed width
da: Fast bredde

en: Specify whether the content will wrap to a fixed width or will fluidly expand to the width of the browser window.
da: Angiv om indholdet skal ombrydes til en fast bredde eller om det skal tilpasse sig browservinduets bredde.

en: A multi-column theme which can be configured to modify colors and switch between fixed and fluid width layouts.
da: Et tema med flere spalter som kan konfigureres til at ændre farve og skifte mellem fast og flydende layout.

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu
