Garland (8.x-2.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (28 entries)

en: Blue Lagoon (Default)
ku: دەریاچەی شین

en: Ash
ku: خۆڵەمێش

en: Aquamarine
ku: کەشتی ئاوی

en: Belgian Chocolate
ku: چکلێتی بەلجیکی

en: Bluemarine
ku: کەشتی شین

en: Citrus Blast
ku: تەقینەوەی ترش

en: Cold Day
ku: ڕۆژێکی سارد

en: Greenbeam
ku: تیشکی سەوز

en: Mediterrano
ku: دەریای ناوەڕاست

en: Mercury
ku: مێرکوری

en: Nocturnal
ku: شەویی

en: Olivia
ku: ئۆلیڤیا

en: Pink Plastic
ku: پلاستیكی په‌مه‌یی

en: Shiny Tomato
ku: تەماتەی درەوشاوە

en: Teal Top
ku: مراوی

en: Search
ku: گەڕان

en: Help
ku: یارمەتی

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Tools
ku: ئامرازەکان

en: Link color
ku: ڕەنگی بەستەر

en: Base color
ku: ڕەنگی بنچینە

en: Header top
ku: لووتکەی سەرپەڕە

en: Header bottom
ku: ژێرەوەی سەرپەڕە

en: Powered by Drupal
ku: بە دروپاڵ کاردەکات

en: Garland
ku: تاجەگوڵینە

en: Main page content
ku: ناوەڕۆکی پەڕەی سەرەکی

en: Content width
ku: پانیی ناوەڕۆک
