Garland (8.x-2.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Blue Lagoon (Default)
ro: Albastru laguna (implicit)

en: Ash
ro: Cenuşiu

en: Aquamarine
ro: Albastru marin

en: Belgian Chocolate
ro: Ciocolată belgiană

en: Cold Day
ro: Zi rece

en: Nocturnal
ro: Nocturn

en: Pink Plastic
ro: Roz plastic

en: Shiny Tomato
ro: Roşu strălucitor

en: Teal Top
ro: Albastru verzui

en: Search
ro: Căutare

en: Help
ro: Ajutor

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Text color
ro: Culoare text

en: Tools
ro: Instrumente

en: Link color
ro: Culoare link

en: Tabs
ro: Taburi

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Base color
ro: Culoare de bază

en: Header top
ro: Cap sus

en: Header bottom
ro: Cap jos

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator
