GatherContent (8.x-3.0-alpha3) - en to is translation catalogue (37 entries)

en: Title
is: Titill

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Item Name
is: Nafn hlutar

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Import
is: Flytja inn

en: Back
is: Til baka

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en: Open
is: Opna

en: Menu
is: Valmynd

en: Keywords
is: Lykilorð

en: ID
is: Kenni

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Continue
is: Halda áfram

en: Create
is: Stofna

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Never
is: Aldrei

en: Template
is: Sniðmát

en: Close
is: Loka

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Select all rows in this table
is: Velja allar raðir í töflunni

en: Deselect all rows in this table
is: Afvelja allar raðir í töflunni

en: Apply
is: Virkja

en: - Select -
is: - Velja -
