GatherContent (8.x-4.0-beta2) - en to tr translation catalogue (61 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Back
tr: Geri

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Open
tr: Açık

en: Menu
tr: Menü

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Upload
tr: Yükle

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Continue
tr: Devam et

en: Create
tr: Oluştur

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Never
tr: Asla

en: Selected
tr: Seçili

en: Published
tr: Yayında

en: Terms
tr: Terimler

en: Desc
tr: Azalan

en: Other
tr: Diğer

en: Template
tr: Şablon

en: Close
tr: Kapat

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Select all rows in this table
tr: Bu tablodaki tüm satırları seç

en: Deselect all rows in this table
tr: Tablodaki satır seçimini iptal et

en: Deleted
tr: Silindi

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Changed
tr: Değişti

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Publish
tr: Yayınla

en: Data
tr: Veri

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Status ID
tr: Durum ID

en: Starting import
tr: İçe aktarım başlatılıyor

en: Content type name
tr: İçerik türünün adı

en: Node status
tr: Düğüm durumu

en: Delete data
tr: Veriyi sil

en: Asc
tr: Artan

en: Import configuration
tr: Yapılandırmayı içe aktar

en: Master
tr: Ana (master)
