GatherContent (8.x-4.3) - en to ja translation catalogue (70 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Settings
ja: 設定

en: Import
ja: インポート

en: Back
ja: 戻る

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Open
ja: オープン

en: Menu
ja: メニュー

en: Keywords
ja: キーワード

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Continue
ja: 継続

en: Create
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Never
ja: なし

en: Selected
ja: 選択済み

en: Published
ja: 掲載

en: Terms
ja: ターム

en: Desc
ja: 降順

en: Other
ja: その他

en: Template
ja: テンプレート

en: Close
ja: 閉じる

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Manual
ja: 手動

en: Select all rows in this table
ja: このテーブルのすべての列を選択する

en: Deselect all rows in this table
ja: このテーブルのすべての列を非選択にする

en: Deleted
ja: 削除済み

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Not available
ja: 利用不可

en: Changed
ja: 変更済

en: Authentication
ja: 認証

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Automatic
ja: 自動

en: Apply
ja: 適用

en: Select
ja: 選択

en: Publish
ja: 掲載

en: Abstract
ja: 要約

en: Data
ja: データ

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Import content
ja: コンテンツをインポート

en: Importing
ja: インポート

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Processed @current out of @total.
ja: @total件中@current件処理しました。

en: Status ID
ja: ステータスID

en: Starting import
ja: インポート開始

en: Import status
ja: ステータスをインポート

en: Project ID
ja: プロジェクト ID

en: Content type name
ja: コンテンツタイプ名

en: Node status
ja: ノードステータス

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ja: 引数の @operation を処理中にエラーが発生しました: @args

en: Delete data
ja: データを削除

en: Asc
ja: 昇順

en: Import configuration
ja: 構成をインポート

en: Master
ja: マスター

en: Metatag
ja: メタタグ
