Gatsby Live Preview & Incremental Builds (8.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Title
pt: Título

en: Action
pt: Ação

en: Created
pt: Criado

en: Entity
pt: Entidade

en: About
pt: Sobre
