Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Weight
nl: Gewicht

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Reference
nl: Referentie

en: Select
nl: Selecteren

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Autocomplete
nl: Automatisch aanvullen

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Endpoints
nl: Eindpunten

en: Type of item to reference
nl: Itemtype om naar te verwijzen
