Gatsby Endpoints (8.x-1.0-alpha1) - en to nn translation catalogue (6 entries)

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Description
nn: Beskriving

en: Weight
nn: Vekt

en: Label
nn: Etikett

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn
